Beton Kaldırma ve Düzeltme

Pur enjeksiyon sistemleri; Yüksek basınç değerlerine sahip Poliüretan Silikat Bazlı Köpük Enjeksiyon sistemleri,( PUR Lifting) beton boşluklarının doldurulması ve çökmüş betonların kaldırılması amacıyla geliştirilmiştir. Yüksek basınç ve gerilim dayanımlı Pur Enjeksiyon poliüretan ve silikat bazlı reçine, villa tipi binalar, beton, asfalt, otoyol, merdiven betonları, saha betonları, fabrika üretim alanları ve makine platformlarını düzeltme amacıyla yapılmaktadır.  PUR lifting beton ve yer altı boşluklarına enjekte edilmesi durumunda saha betonları ve zemin betonlarını kaldırmada çok yüksek kuvvet uygular ve tonlarca yükü kaldırarak sabitlenmesini sağlar.

Uygulama Tekniği

Zemin problemleri ve uygulama yöntemleri çok önemli ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Öncelikle zemin etüdünün yapılması ve problemin doğru saptanması gereklidir. Zemindeki sorunlar ve edindiğimiz saha tecrübemiz, mühendislerimizce dikkate alınarak aynı sınıfa ait farklı ürünler geliştirmemiz, bu işteki tecrübeli  profesyonelliğimizce yapılması gerekmektedir.

Örneğin zemindeki  bir boşluğu doldurup zemini sağlamlaştırmak ile kota farkına neden olan bir yapıdaki zemin probleminin çözümü, birbirinden farklı ürünler ve uygulama yöntemleri ile giderilmektedir.

PUR Lifting, yüksek basınçlı makinelerin yardımı ile beton zeminlerin toprak boşluklarına enjekte edilir. Boşlukların doldurulması sonrası köpük içerisindeki hava boşlukları hidrolik kaldıraç görevi üstlenir ve bu sayede beton üzerindeki tonlarca yük, enjekte edilen köpük sayesinde istenilen seviyeye gelene kadar kaldırılır.

Firmamız bu alanda Türkiye’de ki ilk yerli hizmet veren ve reçine satışı yapan firma olmakla birlikte ayrıca yurt dışında önemli projelere ürün satışı yaparak ciddi referanslara sahiptir.

PUR Lifting reçinelerimiz  TSE standartlarında belgelendirilmiş özelliklere sahiptir. 

Kullanım Alanları

 • Fabrika zeminleri
 • Makine zeminleri
 • Villa ve benzeri konutlar
 • Otoyollar
 • Asfaltlar
 • Beton merdivenler
 • Giriş holleri
 • Kış bahçesi
 • Saha betonları
 • Temel betonları
 • Basketbol saha zeminleri
 • Voleybol saha zeminleri
 • Makine platformları

Zemin İyileştirme

Sel, doğal afet, deprem, toprak kayması gibi çeşitli sebeplerden dolayı, fabrikalarda, binalarda, tesislerde, üretim alanlarında, maden ocakları ve yollarda, zemindeki toprak kütlesinin  yer değiştirmesi ile oluşturduğu boşluk yapılarda çökmeye  ve  yıkılmaya neden olmaktadır. Puryap ’a bağlı Pur Enjeksiyon, mühendislerinin geliştirdiği formüller ve farklı uygulama  yöntemleri sayesinde;

Zeminde çöküntü yaşanan binalar

Üretim tesislerinde zemin problemleri

Ulaşım yollarındaki çöküntüler

Fabrika alanlarındaki zemin çöküntüleri

Sosyal tesislerdeki zemin çöküntülerini

Spor sahalarındaki zemin çökmeleri

Hava alanlarındaki zemin çökmeleri

Maden ocaklarındaki  taş yapı ve gevşek duvarlar

Petrol ofislerindeki betonarme zeminler,

Okullar, parklar, bahçelerde ki zemin problemleri,

Petrol üretim alanlarındaki  zemin problemleri,

Çözüme kavuşmakla birlikte can ve mal kayıplarının önüne geçilmiştir.

Poliüretan, silikat ve epoksi enjeksiyon kimyasalları ile tünel tünel, maden, inşaat ve çeşitli yapıların su izolasyon ve güçlendirmesine çözümler üretiyoruz.

PUR 220 Rijit Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 220- 1K Rijit Poliüretan Enjeksiyon

Kullanımı, beton çatlaklarından oluşabilecek su sızıntılarını engellemek amacıyla geliştirilmiş yüksek mukavemetli reçinedir.

PUR 221 Flex Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 221- 1K Flex Poliüretan Enjeksiyon

Kullanımı, vibrasyon problemleri olan yapıların derin çatlaklar, ek yerler, dilatasyonlar için geliştirilmiş yüksek esneme kabileyetli enjeksiyon reçinesidir.

PUR 222 Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 222- 2K Silikat Reçine

İki bileşenli, silikat bazlı ve yüksek şişme ve yapışma özelliğine sahip su sızıntılarını engellemek, geniş boşlukları doldurulup basınçlı sulara karşı tampon oluşturmak amacıyla kullanılır.

PUR 223 Polüretan Enjeksiyon Kimyasalı

PUR 223- 2K Foam Reçine

İki bileşenli poliüretan reçine özelliğine sahiptir. Yüksek mukavemetli, her türlü yüzeye yapışma özelliği olan yüksek debili su sızıntılarını engellemek amacıyla kullanılır.

PUR 224 Filling Poliüretan Köpük

PUR 224- 2K Filling Foam

İki bileşenli solventsiz poliüretan köpük, dolgu amacıyla ve toprak altı stabilesizyon için ideal özelliklere sahip enjeksiyon köpüğüdür.

PUR 225 Epoksi Enjeksiyon Reçinesi

PUR 225- Epoksi Enjeksiyon

Kullanımı, beton yapısal tamiratlarında, çatlak tamiratlarında güçlendirmede, anrajlama işlemlerinde yüksek mekanik dayanımı olan reçinedir.

Scroll to Top