Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon reçinesi, su izolasyon ürünü olarak geliştirilmiş, diğer poliüretan kimyasallardan farklı olarak su ile aktif hale gelmesidir. Enjeksiyon reçinesi, viskozitesi düşük, koyu kahverengi, yanıcı olmayan, likit ( sıvı) halde bir kimyasaldır. Sıvı halde enjekte edilmesi sonucu su ile temas ettiği anda genleşip hızla kür alır. Poliüretan reçine, bir çok çeşitte özel formülasyonlarda üretilmektedir.

Kullanımı

Beton ve çatlaklarda, genel olarak rijit özelliğe sahip olan PUR 220 tercih edilir. PUR 220 rijit poliüretan enjeksiyon reçinesi, reaktive olması sonucu beton içerisinde tampon görevi oluşturur. Böylelikle reçine kalıcı olarak en ince kılcal çatlaklara nüfus ederek suyun durmasını sağlar.  Vibrasyona maruz kalan bölgelerde  PUR 221 flex poliüretan reçine tavsiye etmekteyiz.

Uygulama

Poliüretan Enjeksiyon Uygulaması; temel betonu, temel ve perde beton ek yeri, perde peton duvarları, döşeme betonları, beton sekmenleri ve prefabrik hazır beton çatlak ve ek yerleri olabilir.

Uygulama öncesi, su sızıntılarının olduğu bölge kılcal çatlakları veya soğuk derzleri tespit edilerek hilti uçlarıyla 14 mm çapında olacak şekilde 30-45 derecelik açılarla çatlak veya soğuk derzi aşırtacak ölçüde delinmelidir. 

Delme işlemi sonrası enjeksiyon pakerlerinin çakılması için öncesinde deliklerinin hava veya su pompası ile temizliği yapılmalıdır. Böylelikle paker contasının geçirimsizliği arttırılmış olur. Delikler arasındaki mesafe, mevcut olan duruma göre 15 ila 40 cm. olabilir..  

Çakılan pakerlere hazırlanan enjeksiyon makinesi ile ürünler ilk etap da düşük devirde enjekte edilir. Sonrasında beton kılcal çatlaklarından su akıntılarının durmasına kadar yapılmalıdır.

NOT: Uygulamaya başlamadan önce, ürünü tanımak için teknik bilgi ve sağlık/güvenlik föylerini okuyunuz. 

poliüretan enjeksiyon su yalıtımı

Uygulama Alanları

 Yüksek basınçlı veya yüksek akımlı, tazyikli su akımlarına karşı.
 Harekete maruz kalmayan bölgelerin, geniş çaplı boşlukların, örneğin; kaya çatlakları, kırılma defoları, dolgu tabakaları, derzler çatlaklar ve segregasyonlu betonarmede.
 Çimento veya mikro çimento ile kombinasyon dolgu enjeksiyonunda.
 Çiroz deliklerinin ıslak veya kuru ortamda, dolgu işlerinde.
 Toprak stabilazasyonu ve dolgudaki ankraj işlerinde.
 Toprak stabilizasyonu ve dolgudaki ankrajlama işlerinde.
 Yüksek dozda su akıntılarının var olduğu durumlarda, gözenekli betonarme arkasını perde enjeksiyon işlerinde.

Poliüretan, silikat ve epoksi enjeksiyon kimyasalları ile tünel tünel, maden, inşaat ve çeşitli yapıların su izolasyon ve güçlendirmesine çözümler üretiyoruz.

PUR 220 Rijit Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 220- 1K Rijit Poliüretan Enjeksiyon

Kullanımı, beton çatlaklarından oluşabilecek su sızıntılarını engellemek amacıyla geliştirilmiş yüksek mukavemetli reçinedir.

PUR 221 Flex Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 221- 1K Flex Poliüretan Enjeksiyon

Kullanımı, vibrasyon problemleri olan yapıların derin çatlaklar, ek yerler, dilatasyonlar için geliştirilmiş yüksek esneme kabileyetli enjeksiyon reçinesidir.

PUR 222 Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 222- 2K Silikat Reçine

İki bileşenli, silikat bazlı ve yüksek şişme ve yapışma özelliğine sahip su sızıntılarını engellemek, geniş boşlukları doldurulup basınçlı sulara karşı tampon oluşturmak amacıyla kullanılır.

PUR 223 Polüretan Enjeksiyon Kimyasalı

PUR 223- 2K Foam Reçine

İki bileşenli poliüretan reçine özelliğine sahiptir. Yüksek mukavemetli, her türlü yüzeye yapışma özelliği olan yüksek debili su sızıntılarını engellemek amacıyla kullanılır.

PUR 224 Filling Poliüretan Köpük

PUR 224- 2K Filling Foam

İki bileşenli solventsiz poliüretan köpük, dolgu amacıyla ve toprak altı stabilesizyon için ideal özelliklere sahip enjeksiyon köpüğüdür.

PUR 225 Epoksi Enjeksiyon Reçinesi

PUR 225- Epoksi Enjeksiyon

Kullanımı, beton yapısal tamiratlarında, çatlak tamiratlarında güçlendirmede, anrajlama işlemlerinde yüksek mekanik dayanımı olan reçinedir.

PUR Crack Injection poliüretan epoksi enjeksiyon

PUR CRACK- Çatlak Enjeksiyonu

Beton yapısal tamiratlarında, çatlak tamiratlarında, mermer derz tamiratlarında, dilatasyon ve soğuk derz onarımlarında yüksek yapışma özellikli onarım reçinesidir.

Poliüretan, silikat ve epoksi enjeksiyon kimyasalları kullanımı amacıyla firmamızın satış ve tedariğini sağladığı makine ekipmanları inceleyebilirsiniz.

poliüretan enjeksiyon makinesi

PUR 420- 1K Enjeksiyon Makinesi

Tek bileşenli enjeksiyon makinesi, matkap motorlu özelliği ile yüksek basınçlı, beton çatlakların su izolasyonunda, boşlukların poliüretan köpük dolumlarında, kullanılır.

2K poliüretan enjeksiyon makinesi

PUR 520- 2K Enjeksiyon Makinesi

İki bileşenli enjeksiyon makinesi, Matkap motorlu özelliğiyle beton çatlakların su izolasyonunda, boşlukların poliüretan köpük dolumlarında, kullanılır.

Enjeksiyon pompası

PUR 1495- Enjeksiyon Pompası

Tek bileşenli enjeksiyon makinesi, kartlı motor özelliği ile yüksek basınçlı, beton çatlakların su izolasyonunda, boşlukların poliüretan köpük dolumlarında, kullanılır.

Enjeksiyon pompası

PUR DP68 - Enjeksiyon Pompası

Tek bileşenli enjeksiyon pompası, motorlu manüel özelliği ile yüksek basınçlı, beton çatlakların su izolasyonunda, boşlukların poliüretan köpük dolumlarında, kullanılır.

Poliüretan, silikat ve epoksi enjeksiyon kimyasalları kullanımı amacıyla firmamızın satış ve tedariğini sağladığı makine ekipmanları inceleyebilirsiniz.

poliüretan enjeksiyon pakerleri

Özel Enjeksiyon Pakerleri

Kullanımı, beton çatlaklarından oluşabilecek su sızıntılarını engellemek amacıyla geliştirilmiş yüksek dayanımlı sızdırmaz kauçuk contalı enjeksiyon pakerleri.

paker enjeksiyon dübeli

Standart Enjeksiyon Pakerleri

Standard paker, beton çatlaklarından oluşabilecek su sızıntılarını engellemek amacıyla geliştirilmiş yüksek dayanımlı sızdırmaz kauçuk contalı enjeksiyon pakerler istenilen boylarda bulunmaktadır.

enjeksiyon tabancası

Enjeksiyon Başlıkları

İki bileşenli, enjeksiyon kimyasalların yüksek basınçlı olarak beton içerisine enjekte etmek amacıyla geliştirilmiş manuel vanalı tabancadır.

polyurea varil pompası

Pompalar

Poliüretan, polyol epoksi ve benzeri kimyasalların pompalanması amacıyla geliştirilmiş, düşük basınçlı, pnömatik olarak çalışan, varil pompasıdır.

Rijit Poliüretan Enjeksiyon

Flex Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon Uygulama

Enjeksiyon Bina Kaldırma

© 2020 PURYAP Yapı Kimyasalları ve Makine Sanayi LTD.ŞTİ Tüm Hakları Saklıdır.
Scroll to Top