Poliüretan Zemin Kaplama

TANIMI

İki bileşenli solventsiz, poliüretan esaslı, orta ve ağır mekanik baskılara dirençli, kimyasal etkilere maruz kalan zeminlerde kullanılan, düzgün yüzey bitişli, çatlak örtme yeteneği olan püskürtülerek uygulanan poliüretan beton zemin kaplama ürünü.

AÇIKLAMA

PUR-380: Her katta metrekarede 1 kg/m2 sarfiyatla birinci kat uygulama yapılır ve 30 dk küllenmeye bırakılarak ikinci katta 1 kg/m2 sarfiyatla ikinci kat uygulama yapılır. Uygulama alanının gerekli görülmesi durumlarında üçüncü kat yapılmalıdır. Profesyonel uygulama için mutlaka işin ehlinden hizmet alınız

UYGULAMA

Çimento ve beton yüzeylerin kuru, tozdan, kirden, yağdan ve zayıf parçacıklardan arındırılmış olması gereklidir. Uygulama öncesi betonların blastrak zemin silim makineleleri ile traşlanması tavsiye edilir. Poliüretan sıvı halde olması nedeniyle yüzeylere rulo, fırça,mala veya airless makinelerle uygulanacaktır bu nedenle zeminlere daha iyi aderans sağlaması için özellikle betonların 28 günlük kür süresini doldurmuş olması gerekmektedir. Betonların, minimum basınç mukavemeti 25 MPa, çekme dayanımı ise minimum 1,5 N/mm2 olup yüzey nem oranının maksimum % 5 olması gerekir.
Hazır olan yüzeylere epoksi esaslı PUR-160 epoksi astar veya Poliüretan astar m2’ye 0,300 gr gelecek oranda uygulanır. Böylelikle hazırlanan yüzeylere m2’de ortalama 2kg gelecek oranda PUR-380 püskürtme poliüretan kaplama en az iki kat olmak üzere uygulanır.

ucrete kaplama zemin
© 2020 PURYAP Yapı Kimyasalları ve Makine Sanayi LTD.ŞTİ Tüm Hakları Saklıdır.
Scroll to Top