Su Yalıtımı

Binaların ve yapıların ömürlerini ve dayanıklılığını arttırmak amacıyla sudan korunmasını sağlamak en önemli etkendir. Yapılar genel olarak beton ve demir donatılar üzerine inşa edilmektedir. Su Yalıtımı, yaşam mahallerini ( Bina, Fabrika, Barınak, Ev) uzun yıllar içerisinde sudan korumak amacıyla çatıları, beton yüzeyleri, terasları, ıslak hacimleri, temelleri, bina toprak altı perde duvarları ve bir çok alanının izolasyonu sağlanarak atmosferik ve yağmur sularından korunması amacıyla yapılır. Bu anlamda su yalıtımı yapıların uzun yıllar korunması ve konforlu bir hayatın sürdürülebilirliği için daha çok önem kazanmıştır. Günümüzde mühendislik çalışmalarının yanında, tüketicinin de bilinçlenmesi su yalıtımının doğru alanda doğru uygulama ile yapıların ömrünü yarı yarıya uzatmaktadır. Alanında doğru ve kaliteli yapılmayan su yalıtımı taşıyıcı kolonları ve donatıları zaman içerisinde mevcut nemin ve suyun etkisiyle korozyona uğratarak çürütmektedir. Bunun sonucunda ise su ve nemin başta insan sağlığını etkilediği gibi aynı zamanda zararlı küf ve mantar, çiçeklenme kararma gibi zaman içerisinde sağlıklı yapıların bünyesine de zarar vermektedir.

Su Yalıtımında Kullanılacak Ürünleri 5 Bölüme Ayırabiliriz

1. Toprak altında kalan bölgeler, 2. UV ( Güneş) ışınlarına maruz kalacak bölgeler, 3. İç mekanlar ve ıslak hacimler, 4. Aşınma dayanımı fazla olan zeminler, 5. Ek yerler ve dilatasyon,

Web sitemizdeki çözümler sayesinde su yalıtımına kesin çözüm sunmaktayız. Ayrıca  üstte saydığımız bölgelerin su yalıtımı yapılırken ürünlerin bu bölgelerin durumuna göre seçilmesi gerekir. Uygulanacak olan muadilin bölgesel su yalıtımına göre dayanıklı ve teknik özellikleri olmasına özen gösterilmelidir.

© 2020 PURYAP Yapı Kimyasalları ve Makine Sanayi LTD.ŞTİ Tüm Hakları Saklıdır.
Scroll to Top