Tünel Projeleri

Tünel Projeleri, insan yaşamının kolaylaşmasına katkı sunmak amacıyla ulaşım ve farklı amaçlarla kullanımı hızla artan alt yapı sistemleridir.

Tünel sistemleri, uzun yıllardır insanlık tarihinde çeşitli nedenlerle vardı ve keşfedildiğini bilmekteyiz. Bunlardan ilkleri, Orta Asya’da Türkler tarafından Karız tünelleri, sonrasında İran’da su tünelleri açıldığı arkeologlar tarafından tespit edilmiştir. Su tünellerinin keşfi sonrasında yine teknolojinin olmadığı dönemlerde insanların geçişi amacıyla ilk Hatay’da Titus Tüneli olduğu bilinmektedir. Böylelikle raylı sistemler ve taşıma amacıyla ortalama iki yüz yıl içerisinde dünyanın çeşitli yerlerinde tünel yapımları artmıştır. Son yüz yılda ise tünel yapım işleri daha da gelişerek Tünel açma makineleri (TBM) sayesinde alt yapı işlerinin hızlanmasına katkı sunmuştur.

Günümüzde Tüneller, sadece su kanalları işleri için değil aynı zamanda taşımacılık amacıyla adeta Dünya’nın her yerinde ağ oluşturduğu görülmektedir.

Tünel Projelerin kullanımı; Raylı sistemler, karayoları, su tünelleri, maden ocakları, yaya geçiş tünelleri olmak üzere sürekli olarak inşa süreçleri artmaktadır.

Bu amaçla Tünel inşaası yeraltı içerisinde yapılması nedeniyle çeşitli problemleri beraberinde getirmektedir. Tünel açma işlemleri esnasında ve kullanımı sırasında, yer altı suları ve toprak kaymalarına karşı firmamız  PUR enjeksiyon ürünleri ile çözümler üretmektedir. PUR ( Poliüretan) ürünleri uzun yıllardır yurt dışı ithalatıyla çözülmekteydi. Firmamız maliyetlerin uygun hale gelmesini sağlamak amacıyla yerli ürün çalışmalarını geliştirerek çözümler üretmeyi başarmıştır.

Bu konuda detaylı bilgi için ürünlerimizin teknik bilgileri, referansları ve fiyatları konusunda bilgi almak ve  uzmanlarımızla görüşmenizde fayda var. 

PUR Enjeksiyon Kimyasalları Kullanım 

  • Metro Tünelleri
  • Karayolu Tünelleri
  • Otoyol Tünelleri
  • Su Tünelleri
  • Yaya geçiş tünelleri
  • Maden ocağı tünelleri

Poliüretan, silikat ve epoksi enjeksiyon kimyasalları ile tünel tünel, maden, inşaat ve çeşitli yapıların su izolasyon ve güçlendirmesi için kullanılan ürünler.

PUR 220 Rijit Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 220- 1K Rijit Poliüretan Enjeksiyon

Kullanımı, beton çatlaklarından oluşabilecek su sızıntılarını engellemek amacıyla geliştirilmiş yüksek mukavemetli reçinedir.

PUR 221 Flex Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 221- 1K Flex Poliüretan Enjeksiyon

Kullanımı, vibrasyon problemleri olan yapıların derin çatlaklar, ek yerler, dilatasyonlar için geliştirilmiş yüksek esneme kabileyetli enjeksiyon reçinesidir.

PUR 222 Poliüretan Enjeksiyon Reçinesi

PUR 222- 2K Silikat Reçine

İki bileşenli, silikat bazlı ve yüksek şişme ve yapışma özelliğine sahip su sızıntılarını engellemek, geniş boşlukları doldurulup basınçlı sulara karşı tampon oluşturmak amacıyla kullanılır.

PUR 223 Polüretan Enjeksiyon Kimyasalı

PUR 223- 2K Foam Reçine

İki bileşenli poliüretan reçine özelliğine sahiptir. Yüksek mukavemetli, her türlü yüzeye yapışma özelliği olan yüksek debili su sızıntılarını engellemek amacıyla kullanılır.

DİĞER ÜRÜNLER
Scroll to Top