Zemin Kaplama

Günümüzde endüstriyel gelişmelerin artmasıyla birlikte üretim sahaları, yaşam mahalleri ve her türlü mekanların zeminlerinin kaplaması ayrı bir kaplama sektörünü beraberinde getirmiştir. Zemin kaplama, genel olarak betonarme yapının aşınma dayanımı, tozumazlık ve korozyona uğramasını engellemek amacıyla son kat kaplama olarak yapılır.

Bunların başında; lineer, kalebodur, kimyasal reçineler, epoksi, poliüretan, polyurea ve bir kısım boyalar gelmektedir. Betonarme yapı ve zeminlerinin yukarıda sıralanan kaplamalar ile aşınma dayanımı, tozumazlık ve hava muhalefetlerinin meydana getirdiği korozyona uğraması engellenerek koruma kapsamına alınır.

Yapılan araştırmalarda mühendislik çalışmaları zeminlerde yeni teknoloji ürünlerinin tercih edilmesini önermektedir. Zeminlerin aşınma dayanımını arttırmak sudan ve kimyasal etkilerden korumak amacıyla kalebodur benzeri derzli kaplamalar yerine reçine bazlı likit kaplamaların yapılmasının daha kalıcı ve dayanıklı olduğu tespit edilmiştir.

 

Hangi Ürünü Tercih Etmelisiniz

Yapılacak kaplama aşınma ve kullanım amaçlarına göre değişik türde zemin kaplamaları yapılmaktadır. Bu alanların bölgelerine göre ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Firmamızın yetkilileri ile görüşmeniz durumunda sizi doğru bilgilendirip doğru ürün seçiminizi sağlayacaktır

ucrete kaplama zemin

Zamin Kaplama Ürünleri

Hibrit polyurea esaslı  yalıtım ve zemin kaplama amacıyla kullanılır.

Poliüretan bazlı püskürtme yöntemiyle uygulanır. Mekanik dayanımı yüksek otopark ve aşınma dayanımı gerekli zeminlerde kullabılır.

Saf polyurea bazlı püskürtülerek uygulanır. Zemin kaplama, su yalıtımı endüstriyel ürünler, gemi, araç kaplama amacıyla kullanılır.

Poliüretan bazlı solventsiz kendi kendine yayılan yüzey kaplama ve zemin koruma ürünüdür.

Epoksi bazlı solventsiz kendi kendine yayılan yüzey koruma ve zemin kaplama ürünüdür.

Zamin Kaplama Çeşitleri

1. Epoksi

2. Poliüretan

3. Polyurea

4. Ucrete

5. Lineer

 
© 2020 PURYAP Yapı Kimyasalları ve Makine Sanayi LTD.ŞTİ Tüm Hakları Saklıdır.
Scroll to Top